Selkirk Sport LUXX Control Pickleball Paddle
$189.99USD
Retail: $279.99 (Save $90.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Selkirk |
| Model | Selkirk Sport LUXX Control Pickleball Paddle | Carbon Fiber Paddles with Polypropylene X7 Core | Designed for Unmatched Control and Added Power |
| Condition | New |
| Color | Multi |
| Grip Size | Standard (4 1/4" - 4 3/8") |
| Paddle Weight | Middleweight (7.3 - 8.4 oz) |
| Handle Length | Standard (5" - 5 1/4") |
| Paddle Shape | Elongated |
| Paddle Construction | Quiet |
| Core Thickness | Chonk (over 16mm) |
| Paddle Core Material | Polypropylene |



