NEW SST Core CX14E Pickleball Paddle
$70.00USD
Retail: $150.00 (Save $80.00)
- Purchases protected by Buyer Guarantee
- Worry-Free Returns with

- Estimated Delivery: 05/28 - 06/01
- Buy now, pay later with


| Category | Tennis & Racquet Sports > Pickleball > Paddles |
| Brand | Other |
| Paddle Weight | Heavyweight (8.5+ oz) |
| Condition | New |
| Color | Black |
| Paddle Core Material | Composite |
| Grip Size | Thin (3 5/8" - 4 1/8") |
| Paddle Shape | Elongated |
| Handle Length | Standard (5" - 5 1/4") |
| Core Thickness | Standard (12.1mm - 14mm) |
| Paddle Construction | Edgeless |